Budowanie scoringu BIK

Budowanie scoringu BIK- lipiec

Budowanie scoringu BIK- lipiec
5 (100%) 1 vote

Budowanie scoringu BIKBudowanie scoringu BIK poprzez zawieranie przemyślanych umów kredytowych w przypadku naszej bohaterki powoli zmierza do końca. Nie oznacza to oczywiście, że od tego momentu budowanie scoringu BIK zostanie porzucone i zapomniane. Nie, nic z tych rzeczy. To jeden z największych błędów, którego nasza bohaterka oczywiście uniknie. Dlaczego zatem uważamy, że w lipcu należy zakończyć zawieranie umów o kredyt? O tym za chwilę.

Budowanie scoringu BIK – kredyt ratalny w lipcu

Ostatnim kredytem zaplanowanym w procesie budowania scoringu BIK była umowa ratalna o wartości niespełna 200 zł na zakup żelazka. Rzecz banalnie prosta, formalności kredytowe załatwione online i kolejny wpis ląduje w BIK. Dzięki takiej drobnej kwocie budowanie scoringu BIK odbywa się każdego dnia i przy okazji dowolnych zakupów. Nawet tak drobnych jak żelazko za niecałe 200 zł.

Dla wielu wzięcie żelazka na raty byłoby kwintesencją obciachu i biedoty. Ok. Tak również rozumować można. Tyle tylko, że nie zawsze raty oznaczać muszą brak możliwości zakupu drobnej rzeczy z płatnością jednorazową. Dla ludzi świadomych tego, w jaki sposób buduje się dobry BIK, takie zakupy są idealną okazją do zawarcia umowy kredytowej. Umowy, która z racji tego, iż zawierana jest z bankiem, trafi pod lupę algorytmu BIK. Teraz wystarczy tylko dokonać spłaty ratalnej w sposób perfekcyjny (czyli tak naprawdę wystarczy ustawienie na koncie stałego zlecenia + dla bezpieczeństwa nadpłacenie jednej raty) i już można cieszyć się kolejnymi punktami na swoim koncie BIK.

W raporcie BIK wpis wygląda w taki właśnie sposób:

Budowanie scoringu BIK

Fragment Raportu BIK – wygeneruj swój raport klikając tutaj

BIK – ilość zobowiązań ma znaczenie

Dlaczego w miesiącu lipcu postanowiliśmy zakończyć zadłużanie naszej bohaterki? Uznaliśmy, że ilość i różnorodność zobowiązań jest już wystarczająca, aby algorytm BIK miał materiał do oceny. Nie można pod tym względem przedobrzyć, gdyż może mieć to skutki odwrotne do zamierzonych. Dla BIK-u (a konkretnie oceny scoringowej) jednym z elementów istotnych jest ilość zobowiązań kredytowych.

Osoba mająca nadmiar kredytów, limitów i kart nie może być zbyt wiarygodna, gdyż jej obraz i wizerunek zbyt może przypominać kredytobiorcę uzależnionego finansowo od swoich wierzycieli. Znaj proporcjum, mocium Panie – jest aktualne również w procesie budowy historii kredytowej.

Budowanie scoringu BIK – co dalej?

Na lipcowych ratach zakończymy budowanie historii kredytowej. Teraz rolą naszej bohaterki jest odpowiednie dbanie o jakość swoich kredytów, limitów i kart kredytowych. Ponieważ Karolina jest kobietą, musi po prostu kokietować algorytm BIK , wdzięczyć się i pokazywać z jak najlepszej strony. Użyć karty kredytowej, szybko zawstydzić się swojego czynu i czym prędzej ją spłacić. Na moment doprowadzić stan konta do poziomu minusowego, aby zaczęło korzystać z debetu po to, aby następnego dnia przesłać na konto kilkanaście tysięcy złotych.

Karolina musi być finansową gejszą – tajemniczą i jednocześnie niezrozumiałą. Jej zadaniem jest pokazywanie, że korzysta z kredytów dla własnej wygody, a nie z potrzeby finansowej. Że jeśli będzie miała kaprys, wszystkie przez pół roku sukcesywnie zaciągane zobowiązania spłaci jednym ruchem.

Musi pokazać, że jest wolna od instytucji finansowych i nie ma w jej zachowaniu ani odrobiny znamion jakiegokolwiek finansowego uzależnienia od kart, limitów, debetów czy rat. W ten sposób postrzegani są kredytobiorcy idealni, z którymi banki nie mają kłopotów. I podobieństwo do takiego wzorca wiąże się z nagrodą. A jest nią scoring BIK nieosiągalny dla kredytobiorcy przeciętnego, który nie wie w jaki sposób przebiega i na czym polega budowanie scoringu BIK. W kolejnym odcinku przygotujemy podsumowanie wcześniejszych działań wraz  z ich komentarzem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Arek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Arek
Gość
Arek

Z zaciekawieniem sledziłem ten cykl, sam jestem na drodze do kredytu hipotecznego. Czy planujecie jego dalszą część?