Budowanie scoringu BIK

Dobry scoring BIK z Credit Agricole – kwiecień

Dobry scoring BIK z Credit Agricole – kwiecień
5 (100%) 2 votes

W poprzednich odcinkach cyklu ustaliliśmy, że nasza bohaterka Karolina, starająca się o swój dobry scoring BIK, musi monitorować na bieżąco postępy prac. W tym celu założyła konto w BIK o podwyższonym “standardzie”, czyli pozwalające na pobieranie raportu z BIK w mniej niż minutę (koszt abonamentu rocznego to 79 zł, konto można założyć online w kilka minut)

Karolina jest już posiadaczką limitu w banku Millenium (polecanego wszystkim osobom bez historii kredytowej – szczególnie teraz, gdy bank oferuje 360 zł za założenie konta) i zdobywa pierwsze punkty w BIK.

Jednak to tylko początek jej ambicji i potrzeb. Koniecznie musi postarać się o kolejny produkt, pozwalają jej uzyskać dobry scoring BIK.

Credit Agricole szansą na dobry scoring BIK ?dobry scoring BIK

Credit Agricole poleciliśmy Karolinie z jednego względu – jest to bank nowoczesny i otwarty, nie bojący się wejścia z nowym klientem w interakcje kredytowe już na początku znajomości.

Credit Agricole wydaje sporo pieniędzy na promocje. Dlatego nieustannie można skorzystać z możliwości zgarnięcia premii za założenie konta (sprawdź aktualną wysokość premii). Czy bank, wydający miliony na akcje promocyjne, których celem jest przyciągnięcie nowych klientów pozwoliłby sobie na ich utratę tylko dlatego, że bał się im zaufać i nie dał kilkuset złotych kredytu “za zapoznanie się”.

A nie dał dlatego, że klient ma czysty BIK, czyli nie sposób zweryfikować go jako wiarygodnego kredytobiorcy.

Bank Credit Agricole na szczęście nie popełnia takiego błędu, zatem nasza bohaterka widzi w nim swoją szansę na kolejny produkt kredytowy. Przypominamy, że Karolina jest osobą prowadzącą działalność gospodarczą i z tego względu ma dużo trudniejsze zadanie niż jej odpowiednicy pracujący na etatach. Banki uważają własną firmę za znacznie mniej pewną formę zarobkowania niż praca w korporacji czy budżetówce.

Konto w Credit Agricole

Wybór konta jest prosty. Karolina zdecydowała się na opcję konta bez opłat, z darmowymi wypłatami z bankomatu i kilkoma innymi przywilejami. Warunkiem braku opłat jest wpływ na rachunek. W wysokości 1500 zł miesięcznie. Dla Karoliny jest to błahostka, gdyż ma swój plan. Jest on planem oczywiście bardzo prostym. Od momentu założenia konta zacznie przelewać swoje środki pomiędzy dwoma bankami: Millenium i Credit Agricole.

Zanim wypłaci czy wykona transfer na konto firmowe po prostu zrobi dodatkowy obrót na swoich kontach. Czy jest to potrzebne? Zdecydowanie tak, gdy chce się pokazać bankowi, iż jest się wartościowym klientem. Klientem aktywnym. Nie takim, jakich bank nie lubi. Takich, co po otrzymaniu na konto przelewu biegną go wypłacić i nie uczestniczą w obiegu bankowym.

Dobry scoring BIK wymaga pracy i odrobiny wysiłku. Praca na koncie Credit Agricole jest elementem planu. Planu, aby za kilka miesięcy mieć dobry scoring BIK i móc cieszyć się bardzo dobrymi warunkami kredytu hipotecznego.

W następnym odcinku cyklu przekonamy się, czy konto w Credit Agricole pomogło Karolinie i czy zwiększona ilość przelewów zaowocowała ciekawymi ofertami kredytowymi.

Ciekawostka o banku Credit Agricole

Niewielu z czytających historię budowania scoringu BIK wie, że Credit Agricole jest bankiem bardzo popularnym wśród dłużników komorniczych. Jest to bowiem jeden z nielicznych już banków, który nie należy do OGNIVO. Całą serię artykułów na ten temat znaleźć można na portalu opisującym Credit Agricole jako bank, którego konta nie zajmie komornik.

Dodaj komentarz

avatar