Sprawdzanie BIK

Punkty i gwiazdki BIK – sprawdź, ile gwiazdek masz w BIK

Punkty i gwiazdki BIK – sprawdź, ile gwiazdek masz w BIK
3 (60%) 4 votes

Punkty w BIK, ocena z gwiazdkamiOcenę wiarygodności kredytowej (scoring) BIK przedstawia dwojako: jako punkty i jako gwiazdki BIK. Punkty BIK sprawdzić możesz w raporcie BIK z oceną punktową – to nie jest problem. Wystarczy pobrać taki raport ze strony BIK. Ale często w rozmowach pomiędzy kredytobiorcami padają stwierdzenia: mam tylko 3 gwiazdki BIK i nie mam szans na kredyt hipoteczny. Ile potrzebuję punktów, aby mieć cztery gwiazdki?

Gwiazdki BIK i ich punktowy odpowiednik

Mało kto wie, w którym momencie następuje zmiana gwiazdek w ocenie punktowej konsumenta – kredytobiorcy. Celem naszych poradników jest szerzenie wiedzy w taki sposób, aby każdy z czytelników miał szansę na bycie “pięciogwiazdkowym” kredytobiorcą. Zatem czas rozwiać tajemnicę tego, jaki przedział punktowy BIK odpowiada ilości gwiazdek symbolizujących w BIK status wiarygodności kredytobiorcy.

Gwiazdki BIK scoring BIK wynosi 192 – 279 punkty

Jedna gwiazdka BIK oznacza, że dany kredytobiorca mieści się w przedziale punktowym od minimalnego notowanego przez BIK (192 punkty) do maksymalnie 279 punktów. Oczywiście osoba z taką oceną punktową jest outsiderem ze sfery bankowej, gdyż na taką notę trzeba sobie solidne zapracować. Mamy tutaj zatem do czynienia z osobami, które niechętnie, bardzo niechętnie i przez długi okres oddawały pożyczone pieniądze i często nie oddały ich, zmuszając banki do sprzedaży przeterminowanych złych kredytów.

Ocena spotykana rzadko, gdyż osoby o takim statusie (1 gwiazdka z BIK) szybko przestają być w ogóle oceniane. Ale istnieją, bywają widywane – czego przykładem jest fragment raportu BIK osoby mającej jedną gwiazdkę w BIK-u.

niski-scoring-bik

Osobom mającym jedną gwiazdkę BIK można życzyć wytrwałości w dążeniu do uzyskania lepszej oceny i przede wszystkim zachęcić do skorzystania z całkowicie bezpłatnej szansy, jaką daje Poradnik Odbudowy Scoringu BIK (do pobrania za darmo tutaj), który pozwoli na zrozumienie zasad rządzących Biurem Informacji Kredytowej i skorzystanie z gotowych porad pozwalających na stopniowe poprawianie oceny punktowej (i jednocześnie gwiazdkowej BIK).

Scoring-bik-dwie-gwiazdki 280 – 367 punkty BIK

Ocena punktowa wyrażona w postaci dwóch gwiazdek BIK oznacza rejestr BIK bardzo słaby, zniszczony i wymagający natychmiastowej interwencji. I prawdopodobnie czyszczenia biku oraz odbudowy nadwątlonego scoringu. Istnieje duża szansa na relatywnie szybką zamianę dwóch gwiazdek oceny punktowej BIK na cztery,  dające już niezłą pozycję wyjściową do startu po kredyt.

Gwiazdki bik scoring bik  scoring BIK od 368 do 455

Bardzo newralgiczne gwiazdki BIK. Duża rozpiętość sprawia, że na 3 gwiazdki oceniani są kredytobiorcy będący już prawie, prawie w wyższej kaście konsumentów BIK jak i tacy, którzy jedną nogą stoją na granicy utraty wiarygodności kredytowej. Usłyszenie w banku, że ma się trzy gwiazdki BIK powinno oznaczać natychmiastowe pobranie raportu BIK z oceną punktową w celu sprawdzenia w którą stronę te gwiazdki BIK prowadzą. I wykonanie odpowiedniego ruchu w celu skierowania ich w stronę właściwą.

cztery gwiazki BIK średnia krajowa BIK ocena punktowa BIK 466 do 543

Zdecydowanie najczęściej spotykana wśród polskich kredytobiorców ocena BIK. Jest to taki przedział, który zawiera w sobie średnią krajową wynoszącą 528.8 punktów BIK.

Jak widać w przedziale czterogwiazdkowym jest znaczny rozrzut jeśli chodzi o punktacje. Przede wszystkim w przedziale tym występuje ważna cezura, dzieląca wszystkich w nim znajdujących się na kredytobiorców z oceną punktową BIK poniżej średniej krajowej i powyżej tej średniej.

Z psychologicznego punktu widzenia jest to ważne, aby być w tej drugiej grupie – z niej bowiem można pomyśleć o ataku na najwyższą koronę, czyli pięć gwiazdek BIK.

Gwiazki bik pięć gwiazdek najlepszy scoring Scoring BIK powyżej 544 punktów

Pięć gwiazdek BIK – ocena marzeń dla kredytobiorców uznanych za wzór do naśladowania. Co istotne, błędy przeszłości wcale nie zamykają drogi do pięciu gwiazdek BIK. Są kredytobiorcy, którzy mieli olbrzymie kłopoty ze swoimi finansami. Zdarzały im się opóźnienia, windykacje, serie zapytań kredytowych – po odbiciu się od dna i rozpoczęciu działań optymalizacji BIK nawet negatywne wpisy (są wszak wpisy BIK, których prawnie nie można usunąć) nie stanęły na przeszkodzie w osiągnięciu statusu wiarygodnego na pięć gwiazdek BIK kredytobiorcy.

Jak dostać pięć gwiazdek BIK i mieć wysoką ocenę punktową?

To nie jest magia ani wiedza tajemna. Dobry BIK jest dostępny dla każdego. Jeśli śledzisz nasz portal, gdyż planujesz przygotować się od strony wiarygodności kredytowej do kredytu hipotecznego, zapraszamy do skorzystania z porad zawartych w cyklu: Jak zbudować dobry scoring BIK?

Oczywiście nie zostawimy bez pomocy również tych, którzy historię kredytową już posiadają i potrzebują sprawdzenia, czy jest ona taka, jaką chciałby widzieć bank. Czy nie w niej niewielkich cierni lub drzazg, które niewidoczne dla laika skutecznie wystraszą bankowego analityka.

Usługa taka, dostępna dla wszystkich to powszechnie ceniona ze względu na możliwość wychwycenia niezauważalnych, ale kosztownych niedociągnięć BIK analiza. Analiza raportu Biura Informacji Kredytowej.

Od analizy raportu BIK powinno tak naprawdę zaczynać się swój marsz po pięć gwiazdek BIK.

Dzięki temu jest on o wiele krótszy, łatwiejszy a cel w postaci certyfikatu wiarygodności BIK osiąga się bez wysiłku.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Piotrek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Piotrek
Gość
Piotrek

Ciekawe czy jak twierdzą niektórzy dobra ocena punktowa to lepsza oferta kredytowa tzn. jakaś niższa marża? Czy różnica w punktacji pomiędzy tymi czterema a pięcioma gwiazdkami daje jakieś naprawdę wymierne korzyści finansowe?