Budowanie scoringu BIK

Jak mieć lepszy BIK – czerwiec

Jak mieć lepszy BIK – czerwiec
4.5 (90%) 2 votes

Jak mieć lepszy BIKCzerwiec jest miesiącem, w którym walka o to, jak mieć lepszy BIK nabiera rozpędu. Z poprzednich odcinków dowiedzieliście się, że nasza bohaterka, której budujemy “na szybko” scoring BIK od zera, stała się posiadaczką następujących produktów kredytowych:

  • debet w koncie Millenium
  • 2 karty kredytowe w tym samym banku

Stało się to dlatego, że bank Millenium prowadzi politykę otwartych drzwi dla osób bez historii kredytowej i konto w Millenium Banku pozwala na szybkie rozpoczęcie działań zmierzających do napisania od początku do końca kontrolowanej historii, a tym samym zbudowania scoringu na poziomie marzeń. Pierwszym krokiem do osiągnięcie celu jest założenie tam konta.

Lepszy BIK dzięki Credit Agricole

Ale nie samym Millenium nasza bohaterka – Karolina – żyje. Nadszedł czas, aby pójść nieco inną drogą. Bank Millenium utorował ją, zatem teraz powinno być łatwiej. Aby w portfelu kredytowym było bardziej kolorowo, do posiadanych produktów dorzucić trzeba obowiązkowo kredyt gotówkowy.

Żeby  ułatwić wzięcie takiego kredytu, 2 miesiące wcześniej Karolina założyła konto osobiste w banku Credit Agricole. Zrobiła to przez internet, a więc łatwo i wygodnie (sprawdź sam). Oczywiście konto takie nie zostało założone bez celu. Jego zadaniem było przyjmowanie przelewów i tworzenie ruchów. Te ruchy pozwoliły na szybką ocenę przez bank Karoliny jako rokującej klientki. A co banki robią z takimi? Oczywiście starają się przywiązać rokującego klienta do siebie. Nie ma lepszego sposobu niż zaproponowanie mu produktu kredytowego.

Kredyt gotówkowy w Credit Agricole

Nie będę rozpisywał się nad samym produktem, gdyż nie jest on w żaden sposób niezwykły – ot zwyczajny kredyt gotówkowy oprocentowany na ile ustawa pozwala. Żadna rewelacja – zainteresowanych szczegółami odsyłam na stronę produktu po szczegóły.

Dla Karoliny i tego, jak mieć lepszy BIK ważne jest jedno. To, że kredyt gotówkowy w Credit Agricole jest dostępny dla niej szybko, gdyż już po 2 miesiącach od założenia konta i wykonania odpowiedniej ilości obrotów na nim. Gdyby weszła do banku “z ulicy” i poprosiła o pożyczkę, to – biorąc pod uwagę jej brak historii kredytowej, brak scoringu i dodatkowo działalność gospodarczą zamiast etatu – zapewne skończyłoby się to odmową. I niepotrzebnym zapytaniem w BIK-u.

Credit Agricole – jak mieć lepszy BIK dzięki bankowi

Otrzymana od banku propozycja na pewno nie ucieszyłaby tych, którzy chcieliby otrzymać jakąś wymierną sumę. Ale przecież Karolinie nie zależy na wysokości kredytu, tylko na tym, jak mieć lepszy BIK w krótkim czasie. Czyli po prostu kredyt ten otrzymać.

Dlatego z wielką radością przyjęła zaproszenie od banku. Na zdjęciu fragment raportu BIK pokazujący fakt procedowania przez bank wniosku – tu jeszcze w formie zapytania. Informacja o udzielonym kredycie “na lepszy BIK” pojawi się dopiero w kolejnym raporcie BIK.

Jak mieć lepszy BIK

Przypomnijmy – Karolina jako osoba starająca się o lepszy BIK i budowę historii kredytowej na bieżąco monitoruje swój status w BIK. Każdy może to zrobić za jedyne 79 zł rocznie , dzięki pakietowi raportów z biku. Zamówienie pakietu odbywa się przez internet, wystarczy wejść na stronę www.bik.pl i dokonać zamówienia.

Dodaj komentarz

avatar