Najlepszy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny ING

Kredyt hipoteczny ING
4.5 (90%) 4 votes

Wielu z Państwa zapewne zastanawia się, czy warto skorzystać z oferty zwanej jako kredyt hipoteczny ING Banku. Dużą rolę w budowaniu wizerunku banku, jako stabilnego i przyjaznego, pełnią reklamy ze starannie dobieranymi aktorami – powszechnie lubianymi i kojarzonymi pozytywnie. Czy dobry medialny wizerunek banku przekłada się na równie dobrą ofertę kredytu hipotecznego? Zapraszamy do sprawdzenia kilku istotnych informacji pozwalających obiektywnie porównać kredyt hipoteczny ING z produktami innych banków.

Kredyt hipoteczny INGKredyt hipoteczny ING dla osób pracujących za granicą

Jeśli pracujesz poza granicami kraju i myślałeś o kredycie w ING (mowa oczywiście o kredycie hipotecznym) to możesz przestać o nim myśleć. Nie dostaniesz. ING nie przewiduje podpisywania umów z osobami na saksach. Nawet w przypadku pełnowartościowych umów. Po prostu w ofercie brak miejsca dla takich klientów. Bo choć, jaki mówi reklama: “liczą się ludzie”, to w tym przypadku wyłącznie ludzie pracujący w Polsce.

Czy pracujący na umowę zlecenia może otrzymać kredyt hipoteczny ING?

Jak najbardziej. Bank nie będzie czynił przeszkód tylko dlatego, że jest zatrudniony na umowę cywilnoprawną. Są oczywiście delikatne obwarowania, ale podobne dotyczą i umów o pracę.

Aby otrzymać kredyt hipoteczny w banku ING z tytułu umowy cywilnoprawnej trzeba wykazać się minimum 12-miesięcznym stażem pracy bez przerwy. Nie jest to warunek trudny do spełnienia, szczególnie w sytuacji, że o kredyt hipoteczny starają się z reguły osoby o stabilnej sytuacji zawodowej. I choć umowa zlecenia powszechnie nazywana jest śmieciową, to w wielu przypadkach okazuje się ona stabilniejsza niż uchodząca za solidną umowa o pracę. Bank ING o tym wie, dlatego nie czyni przeszkód osobom z umową zlecenia w ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

Czy działka budowlana może być wkładem własnym w banku ING?

Nie ma żadnych przeciwskazań. Bank zaakceptuje i uzna działkę budowlaną za wkład własny kredytobiorcy – właściciela tej nieruchomości.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny ING?

Standardowa oferta banku to oprocentowanie zmienne na poziomie 2,5% marży banku + WIBOR6M. Razem 4.29% plus prowizja 1.9%. Jest to oferta dla większości klientów. Ale czy nie może być atrakcyjniejsza? Może, do tego jednak trzeba sięgnięcia po oferty specjalne. Na szczególną uwagę w banku ING zwracają oferty dla klientów VIP oraz oferta dla klientów relatywnie młodych. Zacznijmy zatem od nich.

Nie możesz zostać prezydentem, ale możesz płacić niższe raty w ING

Jeśli masz mniej niż 35 lat i myślisz o własnym kącie, warto skierować swój wzrok na ofertę kredytu w ING. Jesteś za młody, aby móc zostać prezydentem, ale nie za młody, aby skorzystać ze specjalnej oferty ING. Nazwa tej oferty to Mieszkaj bez kompromisów. Jest to oferta obniżająca dosyć wyraźnie koszty kredytu hipotecznego w stosunku do oferty standardowej: prowizja banku zmniejsza się 0 0,21 p.p, zaś marża o 0,81 p.p.

Warunki pozwalające na przystąpienie do programu Mieszkaj bez kompromisów i sięgnięcia po tani kredyt hipoteczny ING:

  • wiek: do 35 lat (przynajmniej jednego kredytobiorcy)
  • dochód netto: minimum 1000 zł miesięcznie
  • staż pracy: 3 miesiące dla umowy o pracę, 12 miesięcy dla umów cywilnoprawnych
  • wartość kredytu: od 100 tysięcy do 1.5 miliona złotych
  • założenie w ING rachunku i zasilanie go kwotą minimum 2000 zł miesięcznie
  • zakup rozszerzonego pakietu ubezpieczenia

Przystępujący do programu Mieszkaj bez kompromisów kredyt hipoteczny ING ma obowiązek zapewnić wpływy na rachunek ROR oraz ciągłość ubezpieczenia przez okres minimum 3 lat, a nie cały okres kredytowania!

Ten zapis w regulaminie jest niezwykle korzystny dla kredytobiorcy.

Niższa rata kredytu hipotecznego w programie Mieszkaj bez kompromisów

Warunki, jakie spełnić musi wnioskujący o kredyt hipoteczny ING w programie dla młodych już znamy. Czas sprawdzić, jak preferencyjna obniżka marży i oprocentowania przełoży się na realny koszt miesięcznej raty:

  Rata miesięczna Prowizja
Oferta standardowa 1977 zł 7600 zł
Mieszkaj bez kompromisów 1792 zł 6760 zł

Porównanie wykonane na podstawie kalkulatora kredytu hipotecznego na stronie banku ING (kwota kredytu 400 tysięcy, okres kredytowania 30 lat)

Jeśli nawet kalkulator kredytu hipotecznego ING traktować w kategoriach orientacyjnych, to gołym okiem widać różnicę pomiędzy klasyczną ofertą banku, a ofertą dla młodych. Jest to oferta warta uwagi, a na pewno wizyty w oddziale lub zamówienia wizyty mobilnego handlowca banku.

Kredyt hipoteczny dla VIP-ów w banku ING

Aby uzyskać status klienta VIP w ING Banku należy spełnić jeden z warunków: posiadać zdeponowane w banku środki o wartości minimum 150 tysięcy złotych lub regularnie zasilać rachunek bankowy kwota nie niższą niż 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Oferta dla klienta VIP (co może wielu zdziwić) będzie mniej korzystna niż oferta dla młodych kredytobiorców.

W „ofercie 0% prowizji” marża wynosi 2,05% jeśli będzie z ubezpieczeniem ochronnym lub 2,15% bez ubezpieczenia + 6m Wibor.

W „ofercie z obniżoną marżą” prowizja za udzielenie kredytu wynosi 1,1% natomiast marża wyniesie 1,95% z ubezpieczeniem ochronnym lub 2,05% bez ubezpieczenia + 6 m Wibor .

Czy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może zaciągnąć kredyt hipoteczny ING?

Zdecydowanie tak. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest przeszkodą, aby stać się pożądanym klientem banku. Istnieje minimum związane w okresem prowadzenia firmy. Jest to równe 12 miesięcy. Po takim okresie prowadzenia działalności przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt hipoteczny ING.

Co powinien wiedzieć przedsiębiorca o kredycie hipotecznym w banku ING? Kilka istotnych ciekawostek może mieć dla niego duże znaczenie.

Kupowana lub budowana przez przedsiębiorcę nieruchomość może mieć powierzchnię komercyjną. Jeśli będzie ona zabezpieczeniem kredytu, to bank dopuści maksymalnie 30% powierzchni całkowitej. Jeśli będzie tylko przedmiotem kredytowania – nawet do 50% powierzchni całkowitej.

Połączenie biura / sklepu / warsztatu/ lokalu gastronomicznego  z domem mieszkalnym to często pomysł w swej prostocie genialny i redukujący koszty. Kredyt hipoteczny ING pozwala na to.  Czy pozwalają inne banki? Sprawdzisz w naszej porównywarce ofert kredytów hipotecznych.

Kolejną rzeczą, jaka powinna zainteresować potencjalnych kredytobiorców to ubezpieczenie kredytu od …zamknięcia działalności gospodarczej. Prowadzący działalność klient ING może (w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych banków) czuć się bezpiecznie – jak na etacie.

Jeśli z jakiegoś powodu biznes przestanie przynosić dochody, będzie mógł zrezygnować z prowadzenia działalności i jak pracownik etatowy – po prostu “zwolnić się z pracy”. Pójście do urzędu pracy i uzyskanie statusu osoby bezrobotnej pozwoli mu na skorzystanie z ubezpieczenia od utraty pracy – dokładnie tak, jakby pracował w oparciu o umowę o pracę.

Z ubezpieczenia kredytu od utraty pracy może skorzystać czterokrotnie, maksymalnie przez 12 miesięcy bez przerwy. Oznacza to, że w całym kresie kredytowania aż 48 miesięcy jest ubezpieczone. To bardzo bezpieczna wizja, pozwalająca nie martwić się o płatność rat w sytuacji zmiany koniunktury czy załamania branży. Każdorazowe 12 miesięcy zabezpieczenia płatności rat pozwoli na spokojne przeczekanie kryzysu czy poszukanie nowego źródła dochodu.

Kredyt hipoteczny ING można zatem uznać za bardzo bezpieczny dla przedsiębiorców.

Rozdzielność majątkowa a kredyt hipoteczny ING

Są sytuacje, gdy przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny warto (czasami wręcz trzeba) podpisać intercyzę. Banki różnie podchodzą do małżeństw z podpisaną wcześniej rozdzielnością majątkową. Szczególnie, gdy rozwiązanie ustroju majątkowego nastąpiło chwilę przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Bank ING w kwestii intercyzy należy do banków niezwykle liberalnych. Zaakceptuje rozdzielność majątkową podpisaną nawet dzień przed złożeniem wniosku. Dlatego warto wziąć to pod uwagę w przypadku małżeństw, z którym jeden z tworzących je nie może uczestniczyć w kredycie.

Wzrost marży do czasu ustanowienia hipoteki w kredycie ING

Nie jest to wzrost wysoki. Można powiedzieć wręcz, że jeden z najniższych spośród banków oferujących kredyty hipoteczne. Wartość ta wynosi 0.3 p.p. i niebawem będzie można ją zestawić z marżą innych banków dzięki wdrażanej porównywarce kredytów hipotecznych pod kątem wysokości powiększonej marży do czasu ustanowienia hipoteki.

Kredyt hipoteczny ING na budowę domu

Dla osób chcących wybrać opcję budowy zamiast zakupu gotowego lokum ING ma w ofercie kredyt na budowę domu. Zgodnie z regulaminem kredytobiorca ma 24 miesiące na wybudowanie lokum do stanu zamieszkania.

Środki na budowę będą mu wypłacane w 2 transzach. Bank nie wysyła swoich pracowników lub podwykonawców w celu dokonania fotoinspekcji postępu prac. To kredytobiorca sam we własnym zakresie przygotowuje i dostarcza do banku dokumentację fotograficzną.

Dzięki temu może on – w przeciwieństwie do kredytobiorców innych banków – sporo zaoszczędzić. Nie ponosi bowiem kosztów obowiązkowych inspekcji, które niejednokrotnie narzucają w umowie kredytu hipotecznego inne banki. Jakie są to kwoty i jak to wygląda w praktyce przeczytasz i sprawdzisz w naszym zestawieniu kosztów dokumentacji fotograficznej kredytów hipotecznych w Polsce.

Opłata za ocenę wartości nieruchomości w banku ING

Jeśli bank uzna, że wymagana jest inspekcja nieruchomości w celu oszacowania jej wartości kredytobiorca zostanie obciążony kosztami takowej inspekcji. Wynoszą one 350 zł. Jeśli ciekawią Cię analogiczne koszty w innych bankach, możesz sprawdzić je korzystać z naszej porównywarki kredytów hipotecznych.

Ile kosztuje wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego w ING?

Przedterminowa częściowa lub całkowita spłata Produktu hipotecznego dla umów zawieranych aktualnie w banku ING to 2% od kwoty przedterminowo spłaconej. Co istotne dla kredytobiorców, prowizja ta dotyczy tylko pierwszych pięciu lat życia umowy kredytowej.

 

 

Dodaj komentarz

avatar