Bez kategorii

Obliczanie zdolności kredytowej

Obliczanie zdolności kredytowej
4 (80%) 4 votes

obliczanie zdolności kredytowej kalkulatoremChociaż obliczanie zdolności kredytowej wydaje się trudne, z naszym formularzem będzie to niezwykle proste. Poniższy kalkulator obliczy całkowitą zdolność kredytową oraz dodatkowo obliczy maksymalną kwotę raty kredytu, którą banki uznają za bezpieczną dla ubiegającego się o kredyt. Wypełnij kilka pól i sprawdź maksymalną kwotę kredytu hipotecznego, jaką pożyczą Ci banki:

Pamiętaj, że Twoja zdolność kredytowa zależy od dwóch najbardziej istotnych czynników, na które masz realny wpływ. Obliczanie zdolności kredytowej to wypadkowa Twoich dochodów i oceny wiarygodności kredytowej. Zarówno wysokość zarobków jak i scoring BIK możesz na czas, w którym obliczanie zdolności kredytowej się odbędzie, w sposób kontrolowany zoptymalizować. W przypadku dochodów w grę wchodzić mogą dodatkowe umowy – zlecenia czy też nadgodziny. W przypadku oceny zdolności kredytowej przez BIK zestaw działań dążących do poprawy scoringu BIK. W przypadku chęci podniesienia swojej oceny kredytowej niezbędne jest rozpoczęcie czynności optymalizacyjnych z pewnym wyprzedzeniem. Poprawę BIK pozwalającą na to, aby obliczanie zdolności kredytowej odbyło się  po naszej myśli rozpocząć należy od analizy raportu BIK. To podstawowe badanie jakości wizerunku kredytowego jest niezwykle istotne z punktu widzenia dalszych działań służących podnoszeniu scoringu BIK. Polega ono na sprawdzeniu wszystkich widniejących w zapisach historii kredytowej wpisów banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych pod kątem istnienia ewentualnych elementów mogących obniżać aktualny scoring BIK i powodować, że obliczanie zdolności kredytowej będzie odbywać się na naszą niekorzyść. Wychwycenie tych elementów umożliwi skuteczną ich eliminację lub przynajmniej neutralizację.

Obliczanie zdolności kredytowej a BIK

Scoring BIK ma niebagatelny wpływ na to, ile pieniędzy zechce pożyczyć nam Bank. Wiadomo bowiem, że osobie godnej zaufania pożycza się chętniej i więcej. Dbałość o możliwie najlepszy scoring BIK jest najprostszym sposobem na to, aby ocena zdolności kredytowej była wysoka i nie budziła w banku kredytującym zakup nieruchomości żadnych wątpliwości.

W przypadku posiadania wątpliwości co do swojej wiarygodności finansowej czy też potrzebie poprawy scoringu, działania optymalizujące zdolność kredytową powinny rozpocząć się nie później niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku kredytowego i następującego po tym fakcie obliczaniu zdolności kredytowej.

Poprawa scoringu BIK jest procesem długotrwałym i wymagającym cierpliwości. Nie da się go przyśpieszyć, zatem warto zadbać o niego zawczasu. Aktualną ocenę wiarygodności, mającą bezpośredni wpływ na obliczanie zdolności kredytowej można sprawdzić pobierając raport BIK z oceną punktową (można zrobić to tutaj) i odczytując wartość wyrażoną w raporcie jako ocena punktowa BIK.

Dodaj komentarz

avatar