Książeczka mieszkaniowa

Najprostsza realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej w przypadku remontu

Najprostsza realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej w przypadku remontu
5 (100%) 2 votes

Realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowejRealizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej dla osób chcących wykorzystać ją do celów remontowych często przysparza kłopotów. Wydaje się bowiem logiczne, że realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej powinna odbywać się według schematu: robimy remont, zbieramy faktury, udajemy się z nimi do PKO BP i składamy wniosek o realizację premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej. Na szczęście nie jest tak do końca, artykuł ten pomoże Ci wykorzystać przepisy do wyciągnięcia premii z książeczki PKO w najtańszy i jednocześnie najprostszy sposób.

Książeczka mieszkaniowa a remont mieszkania

Ustawodawca przewidział tylko trzy możliwości wykorzystania i realizacji premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej na cele remontowe. Są to wymiany instalacji elektrycznej, gazowej oraz okien.

Dwie pierwsze wymiany mogą być przydatne dla kogoś, kto akurat tego rodzaju remont planuje i sfinansowanie go z pieniędzy “książeczkowych” rozwiązuje problem wydobycia z czeluści PKO BP środków zgromadzonych na książeczce.

Ale co zrobić mają wszyscy ci, którzy nie planują (nie potrzebują) remontów w swoim mieszkaniu czy domu?. Z pomocą przychodzi trzecia opcja wymieniona w ustawie  o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych (treść ustawy dostępna jest do pobrania w tym miejscu).

Wymiana okien – najprostsza realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej 

Zamiast kosztownych remontów instalacji do realizacji premii wystarczy zakup 2 (słownie: dwóch) okien. Ustawodawca nie zaznacza przy tym ich minimalnej wartości, co oznacza, że warunki zostaną spełnione również przy zakupie najtańszych okien z hipermarketu.

Zakup okien (a dokładniej rzecz biorą faktura za towar) wystarczają, aby wypłacić z banku PKO BO całą premię gwarancyjną w pełnej wysokości. Nie jest zatem tak, że bank wypłaci tylko wartość faktury za zakupione okna, a na pozostałe na książeczce środki każe dostarczyć kolejne faktury.

Realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej po zakupie 2 okien

Mając w ręku fakturę potwierdzającą zakup możemy udać się do dowolnego oddziału PKO BP w celu likwidacji książeczki mieszkaniowej z realizacją premii. Po dostarczeniu dowodu w postaci faktury bank wysyła książeczkę do jednostki zajmującej się przeliczaniem i likwidacją książeczek. To już koniec formalności związanych z procedurą realizacji premii PKO BP. Pozostaje już tylko oczekiwania na wypłatę całości premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej. Do tego wystarczy zakup dwóch okien i nic więcej,

Jak widać realizacja premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej nie musi być trudna i wymagać wykonywania kosztownych remontów. Zakup dwóch najtańszych okien pozwoli odblokować całość środków zgromadzonych na książeczce i jej likwidację. Z jednoczesną realizacją całości premii gwarantowanej przez państwo.

Dodaj komentarz

avatar