Budowanie scoringu BIK

Scoring BIK i jego rola

Scoring BIK i jego rola
5 (100%) 2 votes

Scoring BIKO tym, że scoring BIK jest niezwykle istotny, wiedzą wszyscy myślący poważnie o kredycie hipotecznym. Jednak w całym rozległym internecie brakuje fachowej i uporządkowanej wiedzy na temat tego arcydelikatnego zjawiska jakim jest wspomniany

Scoring BIK

Jedyną fachową pozycją, jaką można znaleźć na stronach poświęconych relacjom kredytobiorca – BIK jest poradnik dotyczący odbudowy i optymalizacji scoringu – można bezpłatnie pobrać go ze strony firmy Windykowani.pl, zajmującej się m.in kompleksową analizą raportów BIK i usuwaniem negatywnych wpisów z rejestrów BIK.

Poradnik ten pokazuje cały proces odbudowy scoringu BIK, ale tutaj mamy kluczowe słowo – odbudowy. Osoby przygotowujące się do wzięcia kredytu hipotecznego i mające w związku z tym potrzebę osiągnięcia jak najwyższej oceny scoringowej, startują niejako z innego pułapu: kredytobiorców wiarygodnych lub jeszcze bez oceny.

Dla nich poradnik o tym, jak odbudować scoring BIK byłby przydatny tylko w części. Dlatego też zaoferujemy im coś absolutnie unikalnego: wieloetapowy autorski poradnik o tym, jak zbudować scoring optymalny w oparciu o zasady działania Biura Informacji Kredytowej i jego algorytmu oceny wiarygodności kredytowej.

Istotą i unikatowością poradnika jest to, że nie stanowi on zbioru teorii, ale pokazuje skuteczność podejmowanych działań i decyzji w praktyce. Krok po kroku i miesiąc po miesiącu. Dokumentacją jest realny raport BIK , a wartością nieocenioną dla czytelnika – możliwość śledzenia zachodzących w nim zmian po każdym ruchu optymalizacyjnym.

Scoring BIK i jego rola w kredycie hipotecznym

Zacznijmy od tego, czym jest scoring BIK i jaka jest jego rola w życiu kredytowym przeciętnego człowieka. Bez zabawy w naukowe definicje, których nikt nie lubi, scoring BIK jest niejako wizytówką każdego kredytobiorcy w kontaktach z instytucjami finansowymi. 192 do 631 – tak wygląda (w punktach) przedział pomiędzy najgorszymi a najlepszymi kredytobiorcami. Idąc na rozmowę do banku każdy z potencjalnych kredytobiorców chciałby zaprezentować się jak najlepiej. Aby uzyskać nie tylko akceptację swojego wniosku, ale również indywidualne warunki kredytowania dostępne tylko dla najlepszych klientów z najwyższej półki.

Idąc na taką rozmowę nie może użyć ani uroku osobistego, ani socjotechnicznych użyć jednak nie może. Jego stopień wiarygodności jest bowiem niejako “wypisany na czole” i nie da się go ani ukryć, ani zamaskować. To scoring BIK – przekleństwo wielu kredytobiorców, którzy w porę nie zadbali o wyrobienie sobie odpowiedniej “wizytówki”

Ty masz możliwość znalezienia się w grupie szczęśliwców, legitymujących się scoringiem BIK na poziomie znacznie wyższym niż średnia krajowa. Bariera 600 punktów, dostępna tylko jednostkom wybitnym pod względem oceny zachowań kredytowych, stoi przed Tobą otworem. Zapraszamy do lektury całego cyklu i stopniowego, ale konsekwentnego budowania z nami swojej pozycji. Twój scoring BIK może być optymalny….

Dodaj komentarz

avatar