Książeczka mieszkaniowa

Wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej

Wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej
4.5 (90%) 2 votes

Wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej
Źródło rp.pl

Wyliczenie premii gwarancyjnej  książeczki mieszkaniowej w warunkach domowych jest niemożliwe do przeprowadzenia. Na szczęście z pomocą przychodzi bank. O tym jak wygląda wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej, ile trwa i ile kosztuje przeczytacie w tym artykule.

Samodzielne wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej

Jest to strata czasu. Po pierwsze, przy książeczkach z długim stażem wpisanie wszystkich danych zajmuje dużo czasu. Po drugie – nie ma możliwości zweryfikowania otrzymanego wyniku. Aby to zrobić, trzeba zamówić wycenę w banku PKO BP. Skoro tak, to jaki jest sens bawienia się w wyliczenie premii gwarancyjnej  książeczki mieszkaniowej?

Raczej nie ma, dlatego wszystkich chcących poznać sumę premii gwarancyjnej na książeczce mieszkaniowej czekają dwie wizyty w PKO BP.

Wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej w banku PKO BP

Jedynym organem uprawnionym do wyliczania premii jest bank PKO BP. Aby poznać realną wartość swoich oszczędności trzeba oddać książeczkę do sprawdzenia. I tutaj uwaga dla zainteresowanych: możecie paść ofiarą klasycznej bankowej spychologii uprawianej przez pracowników małych oddziałów. Ich niewiedza czy strach przez nieznajomością procedur dotyczących obsługi książeczek mieszkaniowych skutkować może odesłaniem Was do “jedynki”. Czyli oddziału pierwszego PKO BP w danym mieście. Z reguły jest to najważniejszy, największy oddział.

I jeśli traficie na niedouczonego lub leniwego pracownika oddziału innego niż wspomniana “jedynka”, usłyszycie, że tylko w tym właśnie oddziale można dokonać wyliczenia wysokości premii. Jest to nieprawda. I jeśli nie chcecie robić sobie wycieczek do oddziału numer 1, możecie uświadomić uprawiającego spychologię pracownika, że obowiązkiem każdego oddziału jest przyjęcie książeczki do wyliczenia.

Wyliczenie premii gwarancyjnej książeczki mieszkaniowej nie odbywa się bowiem w żadnym z oddziałów, książeczki bowiem wysyłane są do specjalnej komórki, która zajmuje się dokonywaniem wyliczeń. Znajduje się ona w Bytomiu. I nie ma znaczenia, czy książeczkę zdeponujesz w Pcimiu Dolnym czy też w centrali w Warszawie – wyliczeniem i tak zajmie się komórka w Bytomiu.

Ile kosztuje wyliczenie premii gwarancyjnej z książeczki mieszkaniowej?

Jeśli zaświadczenie o wysokości przysługującej premii gwarancyjnej będzie wystawiane po raz pierwszy, bank nie pobierze za tę czynność żadnej opłaty. Jeśli natomiast zaświadczenie będzie wystawione po raz kolejny wówczas, zgodnie z obowiązującą Taryfą prowizji i opłat bankowych pobieranych przez PKO Bank Polski SA, opłata wyniesie 35 zł.

Dodaj komentarz

avatar